Popularne posty

sobota, 16 lutego 2013

Meble kuchenne


Meble kuchenne

09
LUTY
2013
Kuchnia fronty MDF lakier
Lakierowane kuchenne fronty MDF
Wyposażenie naszych kuchni to meble kuchenne. Meble kuchenne narażone są na wysokie temperatury (przy piekarniku) wysoką zawartość pary wodnej przy zmywarce, zlewie, suszarce kuchennej szczególnie przy urządzeniach zabudowanych jak to jest w meblach kuchennych pod zabudowę. Blaty mebli kuchennych muszą być odporne na zarysowania ostrymi narzędziami kuchennymi, na soki alkohole, tłuszcze i środki utrzymania czystości. Aby meble służyły przez lata należy wybrać taki zakład stolarski lub producenta mebli kuchennych, który użyje do produkcji naszych mebli wysokiej jakości materiałów stolarskich.
Podstawowe elementy mebli kuchennych to:
  • skrzynki szafek stojących i wiszących wykonanepłyty wiórowej laminowanej lub płyty wiórowej melaminowanej, płyt meblowych fornirowanych, z drewna litego w postaci płyt meblowych.
  • fronty meblowe produkowane są z  płyt wiórowych laminowanych i oklejanych wąskich krawędzi okleiną PCV lub ABS; płyt MDF lakierowanych, płyt MDF oklejanych PCV, płyt MDF fornirowanych;  drewna litego o różnej konstrukcji forntów (drzwiczki płytowe, drzwiczki płycinowe itp.)
  • z płyty laminowanej,  kamienia, płytek ceramicznych, szkła, metalu,konglomeratów (takich jak CORIAN, SURELL, AVONITE itp.),  drewna litego w postaci klejonki i innych materiałów wykonuje się blaty kuchenne odporne na warunki panujące w kuchni
Kuchnia fronty MDF szyflada BLUM
Szuflada firmy BLUM i fronty lakierowane
Duża różnorodność materiałów stolarskich dostępnych w hurtowniach meblowych daje nieograniczone możliwości projektantom jak również wytwórcom mebli kuchennych. Ponieważ produkty te są na pierwszy rzut oka "identyczne" jak to mówią nierzetelni stolarze dlatego należy przyjrzeć się z czego ma być wykonana nasza kuchnia na zamówienie. Oprócz materiałów na korpusy, fronty i blaty mebli kuchennych ważna jest jakość zawiasów i innych okuć meblowych zastosowanych przez producenta.
Kuchnia z koszem w szafce narożnej
Wysuwany kosz w szafce narożnej
Rzetelny stolarz z nie tylko wyprodukuje dla nas dobrej jakości meble ale również doradzi jakich materiałów należy użyć aby nasze meble służyły przez lata .
Przed zakupem mebli poza wyglądem musimy zwrócić uwagę na jakość zastosowanych materiałów i wykonanie mebli kuchennych.

2 komentarze:

Arek Semper pisze...

Lepsze zawiasy firmy Blum czy Hettich do mebli kuchennych? Ale Blum jest bardziej dostępny dla zwykłego stolarza.

Tadeusz Semper pisze...

Różnicy nie widzę w jakości ale Blum jest wszędzie