Popularne posty

wtorek, 27 października 2015

Frezy i głowice do kołków meblowych

Głowice do drewnianych kołków ryflowanych
Frez i głowica do kołków meblowych

Wytwarzanie drewnianych kołków meblowych gładkich i ryflowanych jak również drążków drewnianych wykonuje się na strugarkach czterostronnych poprzez zainstalowanie zestawu dwóch narzędzi; jedno na dolnym wrzecionie drugie identyczne na górnym wrzecionie maszyny stolarskiej.

W ten sposób ustawione narzędzia obrabiając podawane fryzy do maszyny produkują z dużą wydajnością i jakością drewniane kołki używane głównie w przemyśle meblowym.
O ile produkcja drążków lub kołków o gładkiej powierzchni nie przysparza problemów to przy frezowaniu kołków ryflowanych uzyskany efekt nie zawsze nas zadowala.

Wielu z Was zastanawia się w czym problem?

Otóż wyprodukowanie frezów do kołków ryflowanych nie
jest takie proste jak produkcja zwykłych frezów nasadzanych. Oprócz dobrania odpowiedniego materiału na ostrza skrawające naszego narzędzia ważne jest czy będzie obrabiane drewno miękkie np. sosna czy drewno twarde np. buk, istotną rolę odgrywa geometria profilu frezów i kątów skrawania.
Frezy do drewnianych kołków ryflowanych
Głowice do kołków ryflowanych

Wieloletnie doświadczenie firmy Metal World oraz jej współpraca z największymi producentami kołków drewnianych pozwoliła opracować rozwiązania zapewniające idealne parametry obróbki skrawania dla tego typów wyrobów.

Dla zachowania wymiarów produkowanych kołków niezbędne jest prawidłowe ostrzenie frezów. W przypadku braku możliwości zapewnienia profesjonalnego serwisu frezów do kołków alternatywą są głowice do kołków na wymienne nożyki profilowe. Wymianą noży może zająć się każdy nawet mniej doświadczony operator strugarki czterostronnej  ponieważ nóż jest pozycjonowany w głowicy zapewniając powtarzalność profilu.


Brak komentarzy: